Lättläst

Lättläst

Skriv ut
Dela

Personal, musikskolan

Vi är många som jobbar på musikskolan. Välkommen att höra av dig!

Musikskolans personal utanför Elverket.

Administration

Lena Söderström, chef
E-post: lena.soderstrom@lidingo.se

Birgitta Svensson, intendent
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Blåslärare

Anna Stjerna, saxofon
E-post: anna.stjerna@lidingo.se

Martin Lundberg, trumpet
E-post: martin.lundberg@lidingo.se

Birgitta Friström, blockflöjt
E-post: birgitta.fristrom@lidingo.se

Bertil Persson, tvärflöjt och blockflöjt
E-post: bertil.persson@lidingo.se

Maria-Christina Arvidsson, tvärflöjt
E-post: maria.arvidsson@lidingo.se

Michael Schlyter, klarinett
E-post: michael.schlyter@lidingo.se

Johan Åström, baryton, valthorn, trombon och tuba
E-post: johan.astrom@lidingo.se

Gitarrlärare

Ove Hasselgren, gitarr och elgitarr
E-post: ove.hasselgren@lidingo.se

Stefan Björkman, gitarr och elgitarr 
E-post: stefan.bjorkman@lidingo.se

Anders Eriksson, gitarr och elgitarr
E-post: anders.eriksson@lidingo.se

Benjamin Koverman, gitarr, elgitarr och gitarrlek
E-post: benjamin.koverman@lidingo.se

Viktor Hoas, gitarr, elgitarr och gitarrlek
E-post: viktor.hoas@lidingo.se

Mats Larsson, gitarr och elgitarr
E-post: mats.larsson@lidingo.se

Jon Mannikoff, gitarr och elgitarr
E-post: jon.mannikoff@lidingo.se

Pianolärare

Ludvig Berghe, piano
E-post: ludvig.berge@lidingo.se

Sebastian Bergström, piano
E-post: sebastian.bergstrom@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, piano
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Johan Glaumann, piano
E-post: johan.glaumann@lidingo.se

Patrik Jovell, piano
E-post: patrik.jovell@lidingo.se

Linda Mallik, piano
E-post: linda.mallik@lidingo.se

AnnaCarin Löfstedt, piano
Epost: annacarin.lofstedt@lidingo.se

Erik Månsson, piano
E-post: erik.mansson@lidingo.se

Peeter Nitsoo, piano
Epost: peeter.niitsoo@lidingo.se

Hasse Åhlén, piano
E-post: hasse.ahlen@lidingo.se

Slagverkslärare

Johan Svensson, slagverkslärare
E-post: johan.svensson@lidingo.se

Dan West, slagverkslärare
E-post: dan.west@lidingo.se

Stråklärare

Annicka Nisser-Lindbom, fiol
E-post: annicka.nisser.lindbom@lidingo.se

Birgitta Svensson, fiol
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Martin Mårtensson, fiol och altfiol
E-post: martin.martensson@lidingo.se

Monica Tosi, fiol och altfiol
E-post: monica.tosi@lidingo.se

Jenny Lierud, cello
E-post: jenny.lierud@lidingo.se

Carl Greder, kontrabas/elbas
E-post: carl.greder@lidingo.se

Sånglärare

Annelie Johansson, sång och kör
E-post: annelie.johansson@lidingo.se

Rebecka Gordon, sång
E-post: rebecka.gordon@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, kör
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Mer information
Kontakt
Till toppen av sidan